Паспорт
Ба́тьово (колишні назви — Батьу, Вузлове) — селище міського типу в Берегівському районі Закарпатській області України.Селище розташоване за 33 км від районного центру та 11 км від кордону з Угорщиною. Тут розміщена залізнична вузлова станція Батьово, яка знаходиться на перетині ліній Ужгород – Львів та Ужгород — Солотвино. Для вантажних перевезень залізничним транспортом діє пункт контролю Батьово на кордоні з Угорщиною.
Завдяки вигідному транспортному розміщенню, в смт.Батьово розташовано потужній залізничний транспортний вузол, один із найбільших в Україні. Як в минулому, так і в сьогоднішній час залізниця відіграє важливу роль у житті мешканців нашого селища і не тільки, так як існують цілі покоління залізничників.
На території селища розміщені також такі важливі об′єкти як:
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТЕРМІНАЛ КАРПАТИ", вид діяльності - транспортне оброблення вантажів;
- Державне підприємство “Батьовський комбінат хлібопродуктів” Державного Агенства Резерву України, вид діяльності -виробництво продуктів борошномельно-круп”яної промисловості. За часів СРСР було найбільшим резервним сховищем зерна в Західній частині України.
- Елеватор “Берегівського ХПП”, повна назва: товариство з обмеженою відповідальністю “Берегівське Хлібоприймальне Підприємство” , має місткість 63 000 тонни, потужність приймання/сушіння 3800 тонн на добу, унікальна можливість перевантаження вагонів на колії європейського типу.
- На території селища розміщена сонячна електростанція потужністю 6 (шість) МВт.
- В маєтку графів Лоньяї на теперішній час функціонує Батівський обласний притулок для неповнолітніх, за часів СРСР тут був розміщений санаторій з лікування та профілактики захворювань серця.
Чисельність населення Батьова складає 3052 осіб. Тут мирно співіснують громадяни різних національностей та віросповідань. Найбільша частина населення - угорськомовна.
З 1971 року Вузловому надано статус селища міського типу.
Постановою Президії Верховної Ради № 137/95-ПВ від 2 березня 1995 року селищу повернуто стару назву Батьово.