Історична довідка

Перші згадки про Батьово виявлені в письмових джерелах 1205 року. Щодо назви, то є припущення, начебто в цих місцях відпочивав хан Батий із військом під час свого чергового походу. За іншою версією, при весняних паводках навколишня місцевість сильно затоплювалась, утворюючи брудні вибоїни (угорськ. «Kátyú», яке згодом трансформувалось в «Bátyú»).

В околицях селища виявлено три поселення: одне — епохи пізньої бронзи  (кінець II тисячоліття до н. е.) і два — перших століть нашої ери (на одному з них досліджено 9 печей виробничого призначення).

На початку 13-го століття село кілька разів переходило у власність різних феодалів, допоки не опинилось у власності заможної угорської родини Лоняї. Представники роду Лоняї володіли селом з 1285 по 1920 рік.

На сьогоднішній час на території селища функціонує Батівська ЗОШ І-ІІІ ступенів з угорською мовою навчання, Батівська школа–сад І-ІІ ступенів та дитяча школа мистецтв, а також бібліотека, музей побуту, відділ поштового зв”язку, стадіон і АЗПСМ смт.Батьово та пункт швидкої медичної допомоги.

Велике значення для населеного пункту мала залізниця, яка була прокладена в 19-му столітті. Зокрема, 24 жовтня 1872 було відкрито ділянку Угорської Північно-східної залізниці Чоп — Королево, що пролягала через Батьово, а вже 4 грудня 1872 було відкрито відгалужену ділянку Батьово — Мукачів Угорської Північно-східної залізниці.