Підтримка ментального здоров'я населення
На Закарпатті масштабують заходи з підтримки ментального здоров'я населення. Насамперед у планах – розширення мережі закладів та створення центрів життєстійкості, де місцеві мешканці й вимушені переселенці зможуть отримати комплексну психологічну допомогу.
Ключові напрямки та основні етапи впровадження такої системи в межах Регіональної програми сталої психосоціальної підтримки населення, постраждалого від російської агресії, «Ти як?» на 2023-2025 роки обговорили під головуванням Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення.
«Програма збереження та зміцнення ментального здоров'я в умовах війни дуже на часі. Постійний стрес і тривоги негативно впливають на психоемоційний стан людей. Ситуація може ускладнитися в разі ненадання своєчасної необхідної допомоги», – наголосив заступник очільника області.
Також він додав, що програму втілюють у межах Всеукраїнського проєкту підтримки ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської та завдяки об'єднанню зусиль місцевої влади, територіальних громад, експертів і міжнародних партнерів. Її бюджет – понад 1,7 млн грн.
За словами Уляни Михайлишин, докторки психологічних наук, професорки, завідувачки кафедри психології ДВНЗ «Ужгородський національний університет», ключовим завданням програми є побудова такої моделі підтримки, за якої люди навчаться не приховувати, а розуміти, сприймати та контролювати свої негативні емоції
Своєю чергою начальниця відділу підвищення професійних компетентностей надавачів соціальних послуг ЗОЦСС Андріана Кацьора зазначила, що в межах Регіональної програми планують створити Обласний центр психосоціальної підтримки населення. Тут краяни та вимушені переселенці зможуть отримати психологічні консультації, скористатися послугами психотерапевтів і психіатрів.
Також відповідно до вимог безбар’єрності незабаром за кожною територіальною громадою краю буде закріплений фахівець-психолог, який надаватиме кваліфіковану допомогу місцевим жителям.
«Налагодження сталої психосоціальної підтримки – основна мета нашої Регіональної програми. Піклування про ментальне здоров'я сьогодні має стати звичною справою для кожної людини», – резюмував Петро Добромільський.