Що треба знати про дерев’яний пакувальний матеріал!

Дата: 01.04.2021 09:49

Про дерев'яний пакувальний матеріал.

Багато товарів, що ввозяться на територію України або вивозяться за її межі супроводжуються дерев’яним  пакувальним  матеріалом. Дерев’яна тара, яка застосовується для кріплення, часто виготовляється зі свіжої деревини і може бути загрозою для занесення та розповсюдження небезпечних шкідників деревини, які негативно впливають на здоров’я лісу, плодових насаджень, а інколи і можуть бути джерелом розповсюдження хвороб дерев. Для недопущення розповсюдження небезпечних шкідливих організмів з дерев’яною  тарою запроваджений Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів № 15, який регулює питання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі (МСФЗ № 15). ДПМ має бути виготовлений з окореної деревини та пройти обробку, яка допоможе знешкодити шкідливі організми. Відповідно до Наказу №731 та МСФЗ-15 до дерев'яних пакувальних матеріалів належать такі матеріали, як пакувальні блоки, коробки, пакувальні ящики, кріпильна деревина, піддони, кабельні барабани і котушки, які можуть застосовуватися для транспортування будь-яких вантажів, включно з тими, які не підлягають фітосанітарному контролю.       Вимоги не стосуються дерев'яного пакувального матеріалу, товщина якого менше 6 мм; фанери і деревостружкових плит; структурно-орієнтованих дощок, виготовлених з використанням клею, тепла і тиску; бочок для алкогольних напоїв, які нагрівалися в процесі виготовлення; подарункових коробок, виготовлених із деревини, яка пройшла переробку методом, що унеможливлює зараження шкідливими організмами; тирси і деревної стружки; дерев'яних конструкцій, які стаціонарно прикріплені до вантажних автомобілів та контейнерів.           Згідно з вимогами МСФЗ №15, марку-вання повинно мати прямокутну або квад-ратну форму, розташовуватись в межах рамки і мати вертикальну лінію, яка відокремлює символ від компонентів коду. Маркування повинно легко читатися, бути довговічним (не змиватися, не переноситися), розташованим в місці, яке можна побачити, бути нанесено не менш ніж з двох протилежних боків.    Види маркування дерев’яного пакувального матеріалу     де UA - код країни; 00000 - індивідуальний код особи, яка здійснює господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу; YY- код обробки НТ або МВ.    Марія БАТЯЄВА головний спеціаліст, Наталія ІВАНИШ провідний спеціаліст відділу фітосані-тарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки.